Bu web sitesine erişirken zorluklar yaşıyorsan, lütfen +49 (0)30 300 137 300 ara ya da FlixBus Google Assistant Uygulaması.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Genel Ticari Hükümler ve Özel Rezervasyon Koşulları

Tarih: 02/09/2020

1 Kapsam

Bu Genel Ticari Hükümler ve Özel Rezervasyon Koşulları, web portallarının kullanımı ve Kamil Koç tarafından yapılan yolculuk rezervasyonları için geçerlidir.

2 Sözleşmeli Ortak

Yolculuk rezervasyonları (bilet satıcısı) ve web portalının kullanımı için Sözleşmeli Ortak, 0-4940-0365-7700869, Panayır Mah. İstanbul Cad. No: 421A / 3 Osmangazi / BURSA adresinde mukim olan Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. olup, buradan itibaren Kamil Koç olarak anılacaktır.

3 Web portalının Ticari Amaçlar için Kullanımı

3.1 Fiyat karşılaştırma siteleri, Kamil Koç’un fiyatlarını ve zaman çizelgelerini almalarına, işleme koymalarına ve yayınlamalarına izin verecek şekilde Kamil Koç ile yazılı bir sözleşme imzalayabilirler.

3.2 Kamil Koç web portalının özel olmayan veya ticari amaçlar için kullanımına izin verilmez. Otomatik sistemlerin bu web sitesinden ticari amaçlar doğrultusunda veri çekmek üzere kullanımı (“ekran çıktısı alma”) yasaktır. Kamil Koç ihlallere karşı uygun şekilde hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar.

4 Ödemeler ve Kuponlar

4.1 Biletler rezervasyon sitesine bağlı olarak farklı ödeme yöntemleri kullanılarak satın alınabilir:

  • Çevrimiçi rezervasyon/Uygulama: kredi/banka kartları (VISA/MasterCard/Amex)
  • Satış acentelerinde: Acente tarafından sunulan tüm ödeme seçenekleri. Nakit her zaman kabul edilir.

4.2 Kredi kartı ile ödemeye yönelik özel koşullar:

4.2.1 Kredi kartı ile ödeme

4.2.1.1 Eğer ödeme, kredi kartı ile yapılıyorsa, ücret müşterinin hesabından rezervasyonun sonunda kesilir. Kredi kartı ile ödeme yapması halinde, müşteri rezervasyon yaptığı sırada Kamil Koç veya onun tarafından yetkilendirilen bir üçüncü tarafı müşterinin adı ve tam adresi konusunda bilgilendirmek üzere kredi kurumuna talimat verir, böylece bir geri ödeme talebi olması durumunda, Kamil Koç söz konusu müşteriden alacaklarını talep edebilir.

4.2.1.2 Kredi kartı ile yapılan bir ödemeye ilişkin olarak geri ödeme talebi iletilmesi halinde, banka ücretlerinin yolcular tarafından ödenmesi gerekir. İptal ücretleri de oluşabilir. Yolculara geri ödeme talebinin daha az masrafın ya da hiç bir masrafın ortaya çıkmasına neden olmadığını kanıtlama fırsatı verilecektir. Geri ödeme talebi olması halinde, müşterilerin geçici veya uzun süreli olarak kredi kartı ile ödeme yapmaları engellenebilir.

4.2.1.3 Kamil Koç tarafından yapılan tahsilat denemelerinin başarısız olması halinde, alacaklar sonraki işlemler için harici bir hizmet sağlayıcıya iletilebilir. Kamil Koç, borçluların tüm gereken kişisel verilerini bu amaç doğrultusunda söz konusu harici hizmet sağlayıcıya iletebilir.

4.2.3 Mahsup etme; muhafaza hakkı

4.2.3.1 Müşteriler yalnızca karşı iddialarının yasal olarak kanıtlanması ya da tarafımızca itiraz edilmemesi ya da kabul edilmesi durumunda mahsup etme hakkına sahip olacaklardır. Ayrıca, yalnızca karşı iddianın aynı sözleşmesel ilişkiye dayanması halinde, muhafaza hakkına sahip olacaklardır.

4.2.3.2 Eğer müşteriler herhangi bir ödeme yükümlülükleri konusunda temerrüde düşerlerse, aynı sözleşmesel ilişkiden kaynaklanan tüm mevcut alacaklar derhal muacceliyet kesbedecektir.

4.3 Kuponların kullanılması:

4.3.1 Her rezervasyon için maksimum bir adet kupon kullanılabilir. Kuponlar yalnızca çevrimiçi olarak ya da ortak acentelerimiz aracılığıyla kullanılabilir.

“Alacak belgesi” olarak da bilinen ve parasal değeri olan kuponlar, yapılan alışverişin tümü için kullanılabilir.

Yüzde değeri olan indirim kuponları ya da ücretsiz bir yolculuk hakkı sağlayan kuponlar yalnızca bilet ücretine yönelik olarak kullanılabilir. Ek hizmetlerin ücretleri (örn. hizmet ücretleri) bahsi geçen kupon türleri kullanılarak ödenemez.

4.3.2 Kamil Koç tarafından pazarlama faaliyetleri kapsamında hediye kuponu kampanyaları düzenlenmesi halinde, kişi başına üç adet hediye kuponu alınabilir ve kullanılabilir. Eğer bir kişi aynı hediye kuponu kampanyası kapsamında üçten fazla hediye kuponu kullanırsa, Kamil Koç ilk üç biletin dışında kalan tüm rezervasyonları iptal edebilir. Bu düzenlemeden, özel promosyonlar kapsamında vazgeçilebilir.

4.3.3 Pazarlama faaliyetleri bağlamında ya da iyi niyet göstergesi olarak ücretsiz verilen hediye kuponlarının süresi, ilk rezervasyon süreci tamamlandıktan sonra sona erecektir.

4.3.4 Kuponların ticari amaçla kullanımına ve özellikle de yeniden satışına izin verilmez, ve Kamil Koç tarafından tazminat talebinde bulunulması şeklinde cezalandırılacaktır.

4.3.5 Bir hediye kuponunun herhangi bir bakiyesinin nakit olarak ödenmesi hariç bırakılmıştır.

4.3.6 Bir hediye kuponunun satın alınması, kullanılması veya devredilmesine ilişkin sahtekarlık yapılması, hile teşebbüsünde bulunulması veya diğer yasadışı faaliyetlere yönelik şüphe oluşması halinde, Kamil Koç ilgili müşteri hesabını kapatma ve/veya alternatif bir ödeme yöntemi talep etme ve/veya kuponu askıya alma hakkını saklı tutar. Söz konusu durumdan etkilenen kuponun onaylanması veya kullanılmasına ilişkin bir hak verilmez.

4.4 Fiyat Kampanyaları

4.4.1 Kamil Koç tarafından pazarlama faaliyetlerinin bir parçası olarak yürütülen fiyat kampanyaları uyarınca satın alınabilecek indirimli biletlerin sayısı, kişi başı üç bilet ile sınırlıdır. Bir kişi aynı fiyat kampanyası kapsamında yalnızca üç adet bilet satın alabilir, aksi takdirde Kamil Koç tüm takip eden rezervasyonları iptal edebilir. Bu düzenlemeden, özel promosyonlar söz konusu olduğunda vazgeçilebilir.

4.4.2 Biletlerin ticari amaçla kullanımına ve özellikle de yeniden satışına izin verilmez, ve Kamil Koç tarafından tazminat talebinde bulunulması şeklinde cezalandırılacaktır.

4.4.3 Biletlerin satın alınması, kullanılması veya devredilmesine ilişkin sahtekarlık yapılması, hile teşebbüsünde bulunulması veya diğer yasa dışı faaliyetlere yönelik şüphe oluşması halinde, Kamil Koç ilgili müşteri hesabını kapatma ve/veya alternatif bir ödeme yöntemi talep etme hakkını saklı tutar.

4.4.5 Bir kampanya kapsamında satın alınan ve kampanya sonunda değişecek olan biletler, yolculuk için ya da bilet üzerinde yazılı olan tarihte geçerli olan indirimsiz fiyat üzerinden satın alınmalıdır.

5 İptal ve Yeniden Rezervasyon

5.1 Yeniden rezervasyon, yolculuğun önceden iptal edilmesine bağlıdır. Bilet fiyatında önceki rezervasyona göre artış olması halinde, müşterinin farkı ödemesi gerekir. Sürücüler ve Görevliler, sizin adınıza rezervasyonları değiştiremezler ya da iptal edemezler. Yeniden rezervasyon yapılması halinde, Kamil Koç aynı güzergahta aynı koltuğun müsait olacağını garanti etmez.

5.2. İptaller (örn. güzergah, hareket saati, yolculuk tarihi) yalnızca Kamil Koç web siteleri üzerinden ya da Kamil Koç’un ortak acenteleri ve bilet satış noktaları tarafından planlanan hareket saatinden 15 dakika öncesine kadar gerçekleştirilebilir. Gidiş-dönüş bir yolculuk, tek bir rezervasyon sayılacaktır.

5.3 Herhangi bir iptal olması durumunda, bir hediye kuponu tanzim edilebilir. Bu iptal kuponu 6 ay boyunca geçerlidir ve yolcuya bu süre içerisinde söz konusu kuponun değerine kadar yeni bir rezervasyon yapma hakkı verir. Eğer yeni rezervasyonun ücreti, kuponun değerinden daha fazla ise, farkın ödenmesi gerekecektir. Eğer fiyat daha düşük ise, fark iptal kuponunda kalmaya devam edecek, ve farklı bir rezervasyon için kullanılabilecektir. Bu hükümler, yalnızca sınırlı bir süre için geçerli olan promosyon fırsatları söz konusu olduğunda değişebilir. Daha detaylı bilgi, web portalının promosyon şart ve koşulları içerisinde bulunabilir.

İptal ücretleri, Türkiye dışındaki yolculuklar için de geçerlidir:

Para birimi Kod >=14, <30 >=3, <14 <3
Türk Lirası TRY 8 26 44

Açıklamalar:

  • >=14, <30 --> Hareket tarihinden 14 ilâ 29 gün öncesine kadar yapılan iptaller
  • >=3, <14 --> Hareket tarihinden 3 ilâ 13 gün öncesine kadar yapılan iptaller
  • <3 --> Hareket tarihinden 3 gün öncesine kadar yapılan iptaller

5.4 Hareket tarihinden 24 saat öncesine kadar yapılan iptallerde, ücretin tamamı nakit olarak iade edilebilir. Eğer iptal talebi hareket saatine 24 saatten az bir süre kala iletilirse, geri ödeme yalnızca hareket saatinden 15 dakika öncesine kadar hediye kuponu ile yapılabilir. Kalkıştan 15 dakikadan az süre önce yapılan iptal talepleri kabul edilmeyecektir.

İptal kuponu, bilet fiyatına uygun meblağda tanzim edilir. Yolcunun adında değişiklik yapılması halinde, bilet fiyatı artmış ise fark ödenmelidir. Telefon numarası ücretsiz olarak değiştirilebilir.

Bu fıkrada belirtilen koşullar yalnızca Türkiye’de gerçekleştirilen yolculuklar için geçerlidir

5.5 Eğer bir rezervasyon için geri ödeme kuponu tanzim edilirse, bu iptal hüküm ve koşulları aynı zamanda yeni yolculuk için de geçerli olacaktır.

5.6 Ücret yalnızca müşteri tarafından bilet satın alınırken belirtilen hesaba ya da kredi kartı ile ödeme yapılmış ise, kredi kartı hesabına iade edilecektir.

6 Hizmet Ücreti

Çevrimiçi rezervasyon yapılması halinde, 2 TL’lik hizmet ücreti alınacaktır. Ücret her bir satın alma işlemi için uygulanır ve rezervasyonunuz ile ilişkili idari masrafları karşılamak amacıyla alınır. İptal durumunda, hizmet ücreti iade edilmez. Telefon ile (Müşteri Hizmetleri) veya acentelerimizden ve çevrimdışı aracılarımızdan biri üzerinden yapılan rezervasyonlarda, ek ücretler uygulanabilir.

7 Yetkili Mahkeme

Genel Taşıma Şartları, Genel Ticari Hükümler ve Özel Rezervasyon Koşulları, ve Gizlilik Politikası’ndan kaynaklanan veya bunlara ilişkin olarak, kanun ve hakkaniyet çerçevesinde ortaya çıkan herhangi bir davanın yalnızca Türkiye’deki Bursa şehrinde bulunan mahkemelerde açılabileceğini kabul etmekte ve bahse konu yetkili mahkeme veya yetkili yargı yerine ilişkin itirazlardan feragat etmektesiniz.

8 Münferit hükümlerin geçersizliği

Bu Genel Ticari Hüküm ve Koşullar kapsamındaki münferit hükümler tamamen veya kısmen etkisiz veya geçersiz hale gelirse, bu, prensip olarak, bir bütün olarak rezervasyon sözleşmesini etkisiz hale getirmeyecektir.

9 Ayrımcılık Yapmama

Şehir içi, şehirlerarası veya uluslararası ticaret kapsamında çalıştırılan Kamil Koç araçlarına yönelik yapılan rezervasyonlar, bilet alımları ve koltuk satışları ırk, renk, mezhep veya ulusal kökenden bağımsız olarak yapılır.