FlixBus ile Güvenli Yolculuk

FlixBus otobüsüyle güvenli bir şekilde gideceğiniz yere ulaşın

Otobüs, en güvenli ulaşım araçlarının başında geliyor. FlixBus’ta tüm yolcularımızın seyahat ettikleri yere güvenle vardıklarından emin olmak istiyoruz. Bizim için güvenlik her şeyden önce geliyor. Çevreci otobüslerimiz en üstün güvenlik standartlarıyla uyumlular ve şoförlerimiz de en güncel metotlarla eğitim alıyorlar.

Güvenlik Donanımları

Teknolojik ilerlemelerin de getirdiği yenilikler sayesinde tüm otobüslerimizi en ileri güvenlik çözümleriyle donatıyoruz. Filomuzdaki otobüsler güvenliğinizi sağlamak için en yeni elektronik sürücü destek sistemlerinden faydalanıyor. ESP, imdat freni, şerit değiştirme asistanı, adaptif hız sabitleme sistemi, ışık sensörü, park lambası ve çok daha fazlası otobüslerimizin standart güvenlik donanımları arasında yer alıyor. Her bir otobüsümüz en yüksek güvenlik standartlarına sahip olduğumuzdan emin olmak için düzenli olarak denetim ve kontrollerden geçiyor.

Eğitimli ve Sertifikalı Şoförler

Tüm şoförlerimiz kapsamlı bir eğitim alıyor ve oluşabilecek her türlü trafik ve ulaşım problemlerine karşı her zaman hazırlıklı olabilmek için düzenli olarak güvenlik eğitimlerinden geçiyorlar. Kesin bir biçimde tanımlanmış sürüş süreleri ve molalarla şoförlerimizin her zaman yola odaklandığından emin olmak için çalışıyoruz. FlixBus gece seferleri iki şoför tarafından gerçekleştiriliyor ve şoförler dönüşümlü olarak direksiyon başında kalıyorlar. Bu rotalardaki şoförler gece yolculuğu için özel olarak eğitiliyorlar.

Kemerlerinizi Bağlayın ve Yolculuğa Hazır Olun!

Emniyet kemerleri tüm otobüslerimizde standart olarak bulunuyor. Ek olarak otobüslerimizde, minik yolcularımızın güvenliği için de çözümler sunuyoruz. Yolcularımızın seyahat boyunca hem kendilerinin, hem de uygun bir çocuk koltuğunda yolculuk eden çocuklarının kemerlerinin bağlı olduğunu kontrol etmelerini bekliyoruz.