Bu web sitesine erişirken zorluklar yaşıyorsan, lütfen +49 (0)30 300 137 300 ara ya da FlixBus Google Assistant Uygulaması.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Ağrı Otobüs Bileti

Ağrı Otobüs Seferleri

Kalkışlı seferleri gör:
ve
Günleri seç
Kalkış
dönüş
Günler Değişiklikler Hrk.Zmn. Süre Vrş. Dan itibaren
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Seferleri göster' §§
Süre: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Transfer süresi: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
üzerinden  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
üzerinden
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Ağrı ile İlgili Bilgiler

Ağrı'nın Neyi Meşhur?

Halı-Kilim: Kış aylarının sert ve uzun geçmesi nedeniyle yörede halı-kilim dokumacılığı gelenek olarak sürmektedir. Yemen dedikleri kilim, halı, yastık gibi birçok yün dokuma eşyaları Ağrı ziyaretinizde sık rastlayacağınız el emeği ürünlerdir. 

Otlu Peynir: Doğu Anadolu Bölgesi’nin geneline yayılan otlu peynir kültürü Ağrı da çok talep görüyor. Kahvaltıların vazgeçilmezi otlu peyniri mutlaka deneyin. 

Ağrı'da Ne Yenir?

Abdigör Köftesi: En eski diyet yemeği olarak bilinen Abdigör köftesi, İshak Paşa Sarayı’nın dolayısıyla da Ağrı’nın en önemli yemekleri arasında yer alıyor.

Haşıl: Keşkeğe çok benzer bir yemek olmasıyla birlikte görüntüsü farklılık gösterir. Haşıl, yarmanın ortasına büyük bir çukur açılıp ortasına eritilmiş tereyağı eklenmesiyle servis edilir.

Seleke: Sac kavurma da denen seleke Ağrı’nın yöresel yiyecekleri arasında. Hayvancılıkla geçinen şehirde selekenin tadını başka yerde bulamazsınız. 

Kuzu Haşlama: Et yemekleriyle aranız iyiyse Ağrı ziyaretiniz büyük bir ziyafete dönüşecek demektir. Kuzu haşlama ilk denemeniz gereken yemekler arasında yer alıyor. 

Ağrı'da Nerede Kalınır?

Merkez: Ağrı’da konaklama için merkezde bulunan 3 yıldızlı oteller ve konuk evleri tercih edilebilir. Merkezde konaklama Ağrı gezilecek yerlere ve Ağrı Otogarı’na ulaşım rahatlığı açısından yoğun talep görüyor. 

Türkiye’nin en sert ve en uzun kışı Ağrı’da geçer. Yaz ayları 40 dereceye kadar yükselir, kış ayları ise sert ve uzundur. Şehir geziniz sırasında Ağrı hava durumu raporuna göre giysiler almayı unutmayın. Özellikle yanınızda kalın kazak, yünlü bere, atkı ve eldiven bulundurmanızda fayda var.

İlkbahar: Mont-hırka

Yaz: İnce giysiler

Sonbahar: Eldiven-atkı-bere

Kış: Eldiven-atkı-bere 

Ağrı'da Gezilecek Yerler

Ağrı’nın Popüler Ziyaret Noktaları: 

1. İshak Paşa Sarayı / Doğubeyazıt 

2. Diyadin Kanyonu / Diyadin

3. Meteor Çukuru / Doğubeyazıt

Ağrı Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı Yüzölçümü: 11 099 km2

Ağrı Nüfusu: 572.263

Ağrı Yakınında Görebileceğiniz Şehirler

Iğdır

Kars

Van

Bitlis

Muş

Erzurum

Varış Noktasından Ulaşım

Ağrı Otogarı - Şehir Merkezi

Ağrı Otogar İletişim Bilgileri

Ağrı Otogar: (472) 215 27 07 

Patnos Otogar: 444 0 562

Ağrı Otogar Bilgileri

Otobüs bileti başlangıç fiyatı ₺32
Ağrı kalkışlı sefer sayısı 134
Ağrı şehrindeki otogar sayısı 1
Ülke Türkiye