Bu web sitesine erişirken zorluklar yaşıyorsan, lütfen +49 (0)30 300 137 300 ara ya da FlixBus Google Assistant Uygulaması.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Karabük Otobüs Bileti

Karabük Otobüs Seferleri

Kalkışlı seferleri gör:
ve
Günleri seç
Kalkış
dönüş
Günler Değişiklikler Hrk.Zmn. Süre Vrş. Dan itibaren
§§ getWeekdayString(connection.weekdays) §§ §§ connection.interconnection_transfers.length §§ §§ formatTimeFilter(connection.departure.timestamp, connection.departure.tz) §§ §§ formatDuration(connection.duration.hour, connection.duration.minutes) §§ §§ formatTimeFilter(connection.arrival.timestamp, connection.arrival.tz) §§ §§ connection.price > 0 ? formatPrice(connection.price) : 'Seferleri göster' §§
Süre: §§ connection.duration.hour §§:§§ connection.duration.minutes < 10 ? '0' + connection.duration.minutes : connection.duration.minutes §§
Transfer süresi: §§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.hour §§:§§ connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes < 10 ? '0' + connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes : connection.interconnection_transfers[tripIndex-1].duration.minutes §§
§§ stop.departure.timestamp + '000' | date :'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.station.name §§
üzerinden  
§§ viaStop.station.name §§ §§ viaStop.station.name §§,  ...,  §§ viaStop.station.name §§ ,
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date :'HH:mm': stop.arrival.tz §§ §§ stop.station.name §§
üzerinden
§§ stop.arrival.timestamp + '000' | date : 'HH:mm' : stop.departure.tz §§ §§ stop.departure.timestamp + '000' | date : 'HH:mm': stop.departure.tz §§
§§ stop.station.name §§

Karabük ile İlgili Bilgiler

Karabük’ün Neyi Meşhur?

Safranbolu Lokumu: Karabük safran diyarıdır ve safran çiçeğinden elde edilen baharat mutfakta kullanılmakta ve yemeklere ayrı bir tat vermektedir. Özellikle safranlı lokumu şehrin en meşhur tatlılarından biridir. Karabük ziyaretinizde sevdiklerinize Safranbolu lokumu alabilirsiniz.

Safranbolu Bağbozumu Festivali: Her yıl eylül ayında düzenlenen Karabük’ün yöresel festivali Bağbozumu Festivali’nde yöreye özgü çavuş üzümleri tanıtılıyor. Festivalde genç kızlar yöresel giysiler giyip kollarına üzüm dolu sepetler takıp dolaşıyorlar. 

Karabük’te Ne Yenir?

Piruhi: Safranbolu’nun bir çeşit mantı yemeği piruhi, ilçe ziyaretinin olmazsa olmazları arasındadır. 

Safranbolu Bükmesi: Karabük’ün yöresel yemeği Safranbolu bükmesi, kapalı pide görünümündedir. Turistlerin ilgisini çeken bükme, Karabük halkının hafta sonu keyiflerinden biridir. 

Safranlı Zerde: Karabük’te safranlı tatlılar çok meşhurdur. Safranlı zerde de özellikle düğünlerde yapılan aromalı ve lezzetli yöresel bir tatlıdır. 

Kuyu Kebabı: Özellikle Karabük’ün güney bölgesinde yapılan kuyu kebabı, isminden de anlaşılacağı gibi kuzu etinin kuyu fırınlarına sarkıtılıp pişmesiyle hazırlanıyor. 

Karabük'te Nerede Kalınır?

Safranbolu: Karabük’te konaklama seçenekleri arasında sakinliği ve tarihî dokusu nedeniyle en çok tercih edilen bölgedir. Siz de ilçenin tarihî dokusunu daha yakından hissetmek isterseniz tarihî Safranbolu evlerinde konaklayabilirsiniz.

Yenice Ormanları: Doğayla iç içe olmak, Karadeniz’in nefes kesen manzarasıyla baş başa kalmak isterseniz Yeni Ormanlarında kamp kurabilir ya da ilçe merkezindeki otellerde kalabilirsiniz.

Karabük seyahatinde ne giymeli?

Karabük iki ayrı iklimin etkisi altındadır. Kuzey bölgelerinde Karadeniz, iç kesimlerde ise karasal iklim görülmektedir. Bu nedenle kış ayları karlı ve soğuk geçer. Yaz ayları gündüzleri sıcak, akşamları ise genelde serindir. Karabük ziyaretinizde yaz ayı da olsa yanınızdan hırkanızı ve şemsiyenizi ayırmayın. 

İlkbahar: İnce mont-hırka

Yaz:  İnce giysiler

Sonbahar: Baharlık mont

Kış: Eldiven-atkı-bere 

Karabük'te Gezilecek Yerler

Karabük’ün Popüler Ziyaret Noktaları: 

Safranbolu Evleri-Safranbolu

Kristal Cam Teras-Safranbolu

Yenice Ormanları-Yenice

Karabük Hakkında Genel Bilgiler

Karabük Yüzölçümü: 4.142 km2

Karabük Nüfusu: 231.404

Karabük Yakınında Görebileceğiniz Şehirler

Kastamonu

Çankırı (seferimiz yok)

Ankara

Bolu 

Düzce

Zonguldak

Bartın

Varış Noktasından Ulaşım

Karabük Otogar-Şehir Merkezi

Taksi: 6 dk. (2 km)

Yürüme: 10 dk.

Karabük Otogar İletişim Bilgileri

Karabük Otogar: (370) 415 45 45 

Safranbolu Otogar: (370) 725 42 42

Karabük Otogar Bilgileri

Otobüs bileti başlangıç fiyatı ₺35
Karabük kalkışlı sefer sayısı 181
Karabük şehrindeki otogar sayısı 1
Ülke Türkiye